Jak ogrzewać swoje mieszkanie efektywnie i oszczędnie? Spotkanie dla mieszkańców w kwietniu

Szanowni mieszkańcy!

Czy zdarzyło Wam się kiedyś zastanawiać, jak ogrzewać swoje mieszkanie w sposób efektywny, nie przepłacając przy tym za energię cieplną? Jeśli tak, mamy dla Was doskonałą wiadomość! W kwietniu odbędzie się spotkanie poświęcone tematowi ciepła systemowego, które ma na celu wyjaśnienie najlepszych praktyk w ogrzewaniu naszych mieszkań.

Spotkanie zostanie zorganizowane w sali Złotoryjskiego Ośrodka Kultury, gdzie będziemy mieć okazję wysłuchać przedstawicieli z firmy ISTA oraz WPEC. Oba przedsiębiorstwa są znane ze swojego zaangażowania w dostarczanie rozwiązań z zakresu efektywnego zarządzania energią, w tym również w dziedzinie ogrzewania.

Tematem spotkania będzie omówienie technik i strategii ogrzewania mieszkań przy użyciu ciepła systemowego. Eksperci przedstawią praktyczne wskazówki dotyczące optymalnego korzystania z grzejników, tak aby zapewnić sobie komfort cieplny w domu, jednocześnie ograniczając koszty związane z zużyciem energii.

Chcemy, aby to spotkanie było nie tylko źródłem cennych informacji, ale także okazją do poszerzenia Waszej wiedzy na temat efektywnego wykorzystania energii w naszych domach.

Informujemy, że w Spółdzielni od 1 stycznia 2023 r. obowiązuje nowy regulamin w zakresie rozliczania kosztów centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, w tym zasady wyznaczenia kosztu min i max. Konieczność wprowadzenia zmian wynikała               z nowelizacji prawa energetycznego oraz rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dn. 7 grudnia 2021 roku, które reguluje istotne zagadnienia wskazane w tejże ustawie. Nowelizacje wymienionych aktów normatywnych są rezultatem dyrektyw UE.

Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu, ponieważ zrozumienie i stosowanie najlepszych praktyk w zakresie ogrzewania może przynieść nam wszystkim korzyści zarówno finansowe, jak i ekologiczne.

Już teraz zapraszamy Państwa na spotkanie, które odbędzie się 

11 kwietnia 2024 r. w godz. 17.00 – 19.00

w Złotoryjskim Ośrodku Kultury.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz tablice ogłoszeń, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi tego wydarzenia.

Czekamy na Wasz udział i mamy nadzieję, że wspólnie dowiemy się, jak ogrzewać nasze mieszkania w sposób inteligentny i oszczędny!

Z poważaniem,

Rada Nadzorcza oraz Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Agat w Złotoryi.