Wieści z ASKLEPIOSA

1) Podsumowanie Konkurs pt. ”Najpiękniej udekorowany balkon osiedlowy 

    w scenerii Świąt Bożego Narodzenia”     

     Jeszcze w grudniu 2022 r. przed świętami, nasze stowarzyszenie zachęciło mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej AGAT do kultywowania tradycji ozdabiania  swoich balkonów i inspirowania do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery świąt. Nieliczni tylko Mieszkańcy przyjęli wyzwanie i zgłosili swój udział w konkursie, akces zgłosiło pięcioro lokatorów.

     Komisja konkursowa dokonała oceny aranżacji balkonów widziane  z zewnątrz budynku w ciągu dnia i wieczorem. Każdy członek komisji konkursowej dokonał punktacji balkonu wg określonych kryteriów regulaminowych.

       Laureatem konkursu, którego obiekt balkonowy cieszył oczy i jaśniał w nocy niesamowitym blaskiem oraz uzyskał największą ilość punków -została Pani Maria Borycka zam. przy ul. Letniej. Zgodnie z regulaminem, przyznano dwa Wyróżnienia: Pani Joannie Chmura ,balkon przy ul. Letniej i Pani Bogumile Kuźniar, balkon przy Słowackiego 2.

     Nagrodzono również pozostałych uczestników; Państwa Danutę  i Włodzimierza Kroma przy Letniej i Pana Leszka Korzystko przy M. Konopnickiej, których balkony  miały w sobie  także magiczną moc i piękno.

       Uroczyste spotkanie z Uczestnikami odbyło się 17 stycznia br. w sali konferencyjnej spółdzielni podczas którego złożono gratulacje, przekazano gorące podziękowania za  pracochłonność  i pomysłowość włożone w wykonanie i zdobienie  miejsc balkonowych oraz wspólne przeżywanie radości.

    Za swój trud i zaangażowanie w życie kulturalne naszej społeczności, Laureaci  zostali obdarowani dyplomami okolicznościowymi i nagrodami w formie wartościowych talonów upominkowych do placówki handlowej oraz usług gastronomicznych.

2) W pierwszą sobotę lutego br. w restauracji „Przy Miłej” odbyła się pierwsza

Taneczna Biesiada Integracyjna pt.  „Niech Połączy Nas Dobra Zabawa”. Biesiada była wielce urozmaicona, były śpiewy, konkursy sprawnościowe oraz ciesząca się wzięciem: maskotka  kukła-Gienia. W imprezie uczestniczyły nie tylko pary ale  i osoby  niezależnie od stanu i wieku. Wielkim poczuciem humoru i dystansem do konkurów  wykazała się  jedna z uczestniczących par seniorów, której gratulujemy i jesteśmy pełni podziwu. Chcieliśmy, żeby była ta impreza integracyjna, łączyła pokolenia- i tak się stało...Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pobyt i wspólną zabawę.

3) Zapraszamy do uczestniczenia w majowej 3-dniowej wycieczce od

Kraków-Zakopane-Termy Szaflary i Gorący Potok. Dajmy sobie czas na wiosenny relaks, odpoczynek od codzienności i dawkę urody u podnóża Tatr.

                                                                                  Elżbieta Stalska

                                                                                   Prezes Zarządu